שיער יבש

שיתוף המאמר

מדוע השיער מתייבש? אקלים, רדיקלים חופשיים באוויר, מים  קשים, שגרת טיפוח שאינה מתאימה לסוג השיער, חפיפות תכופות וטיפולים כימיים.

התוצאה: השיער נעשה יבש, נשבר, נוצרים קצוות מפוצלים, חשמל סטטי ומתקבל מראה מקורזל וקופצני. השיער היבש מאופיין בחוסר ברק וגמישות, צבעו דהוי, מגעו מחוספס וקצותיו לרוב מפוצלים וקשים לעיצוב.

איך מטפלים?

הפתרון הטוב ביותר הוא תספורת טובה על מנת להיפטר מהקצוות המפוצלים. עד אז, אפשר לבצע במספרה טיפול באמפולה להתאוששות זמנית של השיער.

חפפו בשמפו ומרכך לשיער יבש. חשוב לסבן את הראש בשמפו פעמיים, הפעם הראשונה מרככת את ההפרשות והפעם השנייה מסירה את הלכלוך. יש להתחיל כל חפיפה במים חמים שפותחים את הנקבוביות ומאפשרים לשמפו לנקותן ולסיים במים קרים שסוגרים ומחזירים את הנקבוביות למצב הרגיל.

השתמשו בתכשירים המכילים חומרי לחות כמו גליצרין וויטמין E.

מים מים ומים- חשוב לשתות מים על מנת ללחח את העור, כאשר העור רווי מראה השיער משתפר והשורשים צומחים רכים וטבעיים.

השתמשו במסכה לשיער יבש באופן קבוע. המסכה מכילה חומרים מזינים שמשקמים את השערה והיא עשירה יותר ממרכך ולכן לעיתים עדיף להחליף את השימוש במרכך לשימוש במסכה.

טיפים נוספים

תווי פנים

מה זה אומר: מבנה פנים אובלי (אליפסה) מזכיר ביצה, משום שהמצח וקו הלסת באותו רוחב ועצמות הלחיים בולטות. הוא נחשב לאידיאלי, כך שאם התברכת בו

שמירה על השיער

טיפים לשמירה על שיער בריא ומלא: חפיפת השיער – מטרת חפיפת השיער היא לנקות את הקרקפת ואת השערות עצמן מזיעה, מאבק, מלכלוך, ממלח ומעודפי שומן.