החלקה וסלסול

שיתוף המאמר

השיער שלכן עבר החלקה או סלסול? אם כן, טיפ במיוחד בשבילכן!

החלקה היא פירוק של הקשרים במולקולות החלבון (קראטין) בשערה, שהם אלה שקובעים את צורת השערה ואת צבעה. עם הזמן, כשהשערה גדלה, הקשרים הטבעיים מתחדשים, והשיער חוזר למצבו הטבעי.

 1. המבנה של שיער שעבר החלקה משתנה והוא הופך לרגיש, לכן חשוב להשתמש בתכשירים ייעודיים לשיער מוחלק כדי לשמור על בריאותו ועל תוצאות ההחלקה לאורך זמן.
2. חפפו בשמפו המותאם במיוחד לשיער שעבר החלקה מבחינת רכיבי הניקוי. זה שמפו עדין יותר שמפחית את הסיכוי להיווצרות קשרים בשיער.
3. השתמשו לאחר החפיפה במסכה ייעודית המועשרת בוויטמינים, מינרלים ולחות בריכוז גבוה, שמעניק לשיער החלק ברק, חיוניות וגמישות.
4. הברישו את השיער רק כשהוא רטוב. השתמשו במסרק רחב שיניים או במברשת רכה.
5. אל תמרחו על השיער תכשירים המכילים שמנים, סיליקון או אלכוהול בריכוז גבוה, שעלולים ליצור יובש וחספוס (כשהשיער שומני, הם עלולים לגרום לצריבה מהשמש), מכיוון ששיער מוחלק רגיש מאוד בקיץ.

הסלסול נעשה בשיטה דומה להחלקה, אלא שתהליך הייבוש שלו כולל סלסול.

 1. השתמשו בשמפו ללא מלחים או בשמפו לשיער פגום כדי לשמור על תוצאות הסלסול לאורך זמן.
2. הברישו את השיער רק כשהוא רטוב כדי לשמור על צורתו.
3. תחזקו את עיצוב השיער בקרם או במוס לעיצוב תלתלים, ששומרים על האלסטיות ורכות השיער.
4. מרחו על קצות השיער סרום משי. זה יזין את השיער ויגביר את התנועה הקפיצית שלו.
5. הימנעו משימוש בתכשירים עתירי שומן, שמכבידים על השיער ו"מפילים" אותו.

טיפים נוספים

תווי פנים

מה זה אומר: מבנה פנים אובלי (אליפסה) מזכיר ביצה, משום שהמצח וקו הלסת באותו רוחב ועצמות הלחיים בולטות. הוא נחשב לאידיאלי, כך שאם התברכת בו

שמירה על השיער

טיפים לשמירה על שיער בריא ומלא: חפיפת השיער – מטרת חפיפת השיער היא לנקות את הקרקפת ואת השערות עצמן מזיעה, מאבק, מלכלוך, ממלח ומעודפי שומן.