תווי פנים

שיתוף המאמר

התאמת תספורת לתווי פנים:

מבנה פנים אובלי:

מה זה אומר: מבנה פנים אובלי (אליפסה) מזכיר ביצה, משום שהמצח וקו הלסת באותו רוחב ועצמות הלחיים בולטות. הוא נחשב לאידיאלי, כך שאם התברכת בו, את כבר יכולה לחייך לעצמך במראה.

תספורות מומלצות: אפשר לשחק עם מבחר רחב של תספורות: קצרות, ארוכות, נפוחות או צמודות. מאחר שזה מבנה פנים נוח, בחרי את התספורת שהכי מתאימה לך לפי איברים שהיית רוצה לטשטש, כמו אוזניים או אף. אפשר לספר את השיער בדירוג קופצני, שיוסיף רעננות למבנה הפנים.

עדיף לוותר על: פוני עבה, או כל תספורת אחרת שמכסה את הפנים.

מבנה פנים עגול:

מה זה אומר: רובנו בטוחות שיש לנו פנים עגולות, אבל הדרך הטובה ביותר לבדוק אם אנחנו צודקות היא לשים לב אם אורך הפנים שווה – או כמעט שווה לרוחב, ואין פינות חדות באזור הלסת. פנים עגולות הן מלאות, בעלות לחיים עגולות וסנטר קטן.

תספורות מומלצות: על מנת ליצור מראה מוארך יותר, יש לבנות אורך באזור הקדמי של השיער, למשל על ידי קארה הפוך או דירוגים בחלק האחורי של הראש. גם תספורות קצוצות מאוד מומלצות.

עדיף לוותר על: דירוגים קדמיים בשיער ועל תספורות קארה רגילות, המבליטות את המבנה העגול של הפנים.

מבנה פנים בצורת לב:

מה זה אומר: מבנה לב מאופיין במצח רחב ובפנים שהולכות ונהיות יותר צרות לכיוון הסנטר, לרוב הנשים שלהן מבנה לב יש עצמות לחיים משגעות, והפנים שלהן משדרות משהו פתוח וחברותי.

תספורות מומלצות: עדיף לבחור בדירוג מאוד עדין. לשיער באורך הכתפיים למשל, יתאים דירוג לכיוון הסנטר. לקצוות השיער אפשר לתת נפח, כך שיוסיפו מלאות לחלק התחתון של הפנים.

עדיף לוותר על: במבנה פנים זה יש לרוב צמיחה הפוכה באזור המצח, ולכן לא מומלץ לגזור פוני קצר, שלרוב לא יסתדר טוב. פוני גם מקטין את הפנים, ובמבנה לב מומלץ לבחור בתספורת פתוחה יותר. בנוסף, תינתן עדיפות לתסרוקות עם שביל לצד מאשר לשיער אסוף ומתוח לגובה.

מבנה פנים אגסי:

מה זה אומר: פנים אגסיות מאופיינות במצח צר ובעצמות לחיים רחבות. מבנה פנים זה נחשב לבעייתי יחסית בעיצוב השיער והמטרה כאן היא למזער בעזרתו את רוחב הלסת.

תספורות מומלצות: ללכת על דירוגים קלים ועדינים ולא להגזים איתם. הרעיון הוא לא להתחבא מאחורי השיער שלך, אלא לבחור בלוקים שמדגישים פחות את הלסת. תלתלים עשויים לרכך את המראה, אבל גם שיער מוחלק (לא מתוח, אלא עם נפח) יכול לשדרג את מבנה הפנים. פוני בובה למשל, מאוד מחמיא למבנה פנים אגסי.

עדיף לוותר על: שיער מתוח לאחור וכל תסרוקת אסופה שמדגישה את רוחב הלסת.

מבנה פנים מרובע:

מה זה אומר :מדובר בפנים חזקות שבאות לידי ביטוי בקו לסת דומיננטי ומרובע ובמצח מרובע גם כן. כמו במבנה האגסי, גם כאן כדאי לרכך את המראה בעזרת תספורת מחמיאה, וכן על ידי בחירה בצבעים המשתלבים עם גוון העור.

תספורות מומלצות: כדי לטשטש את הסנטר המרובע נימנע מתספורות בקו הלסת, שרק ידגישו אותו יותר, ונבחר בשיער ארוך עם הרבה תנועה ודירוג ארוך. גם פוני עשוי לרכך מעט את הפנים.

עדיף לוותר על: תסרוקות אסופות לאחור, המדגישות את תווי הפנים הגסים.

מבנה פנים ארוך:

מה זה אומר: פנים ארוכות או מלבניות מאופיינות במצח ובקו לסת באותו רוחב. בנוסף, אורך הפנים גדול יותר מרוחבן, ולעיתים הסנטר מעט בולט.

תספורות מומלצות: הסוד בתספורות שמיועדות למבנה פנים מלבני הוא פשוט לבחור בכאלה שלא גורמות לפנים להיראות ארוכות יותר מכפי שהן באמת.

שמרי על אורך בינוני של השיער, שכן שיער ארוך אינו מחמיא לפנים ארוכות. על מנת ליצור מסגרת מאוזנת יותר של הפנים, שתטשטש את האורך, כדאי לבחור בקארה באורך הסנטר. גם פוני בובה או פוני אלכסוני, ששוברים את המבנה הארוך, יעשו את העבודה.

עדיף לוותר על: קוקו מתוח.

טיפים נוספים

10 טיפים חשובים לבחירת מעצב/ת שיער

עיצוב שיער הוא חוויה יוקרתית ומפנקת, המאפשרת לנו להרגיש טוב עם עצמנו ולהיראות במיטבנו. חווית השירות בזמן עיצוב השיער חשובה לא פחות מהתוצאה הסופית, ולמעשה,