שמירה על השיער

שיתוף המאמר

טיפים לשמירה על שיער בריא ומלא:

חפיפת השיער – מטרת חפיפת השיער היא לנקות את הקרקפת ואת השערות עצמן מזיעה, מאבק, מלכלוך, ממלח ומעודפי שומן. את החפיפה מומלץ להתחיל במים חמים הפותחים את הנקבוביות הקיימות בקרקפת ומסייעים לשמפו לנקותן. כדאי לסיים את החפיפה עם מים קרים על מנת לסגור את הנקבוביות הפתוחות. את השמפו יש לפזר בצורה אחידה על כל השיער ולא רק על קודקוד הראש. את השיער יש לשטוף כאשר המים זורמים מלמעלה מכיוון צמיחת השיער בקודקוד אל הקצוות.

מסכה- מומלץ להשתמש במסכה לשיער כקונדישנר ולשטוף אותה מבלי לחכות. במסכה מומלץ להשתמש במקום הקונדישנר כפעמיים בשבוע, בשל הריכוז הגבוה של חומרי הזנה וריכוך השונים הנמצאים בה המסייעים לחידוש הרעפים בשיער, לריכוך, לתוספת לחות ולהקניית גמישות לשיער. את המסכה יש למרוח על שיער רטוב לאחר חפיפה יסודית.

לח (רק על השיער ולא על הקרקפת), לאחר הספגת עודפי המים במגבת, להמתין מספר דקות ולשטוף את השיער במים פושרים. כאשר השיער פגום במיוחד ,ניתן למרוח עליו את המסכה, לעטוף אותו במגבת, להמתין כרבע שעה ולשטוף.

קרם לחות – מומלץ מאוד למרוח קרם לחות מיוחד לשיער לפי סוגו: רגיל/ יבש/ צבוע )לכל אורכו או רק על קצוותיו) לאחר החפיפה ובכל בוקר. קרם הלחות עוטף את השערה ונועל את הלחות בתוכה, הופך את השיער לרך ונעים ואף מסייע מפני פגיעתם של גורמים סביבתיים שונים.

ייבוש השיער – שיער רטוב מטבעו הנו רגיש יותר, במיוחד אם עבר טיפול כימי כלשהו, כדוגמת צביעה, לכן חשוב לייבשו בצורה נכונה, יש להספיג את שאריות המים וליבש את השיער באמצעות מגבת יבשה הכוללת סיבים עבים.

אין לסחוט את השיער או למתוח אותו ותמיד עדיף לתת לו להתייבש באופן טבעי וללא שימוש במייבש שיער. עם זאת, כאשר משתמשים במייבש שיער, מומלץ להפעילו על חום נמוך כדי לא לכווץ את המעטפת של השערה ולגרום להופעת שברים.

תזונה – גם המזון שאנו אוכלים משפיע על מראה שיערנו. חשוב להקפיד על אכילה נכונה הכוללת את כל מרכיבי המזון ובעיקר פירות וירקות. יש לשתות שמונה כוסות מים ביום. במיוחד במקרים של שיער יבש, שבור ומתפצל. הקפידו לאכול דגנים, אגוזים, דגים, שעועית, שומשום, בשר, שקדים, ביצים, שום ולחם מלא. בעת הצורך מומלץ אף ליטול תוסף של מינרל ואבץ.

טיפים נוספים

10 טיפים חשובים לבחירת מעצב/ת שיער

עיצוב שיער הוא חוויה יוקרתית ומפנקת, המאפשרת לנו להרגיש טוב עם עצמנו ולהיראות במיטבנו. חווית השירות בזמן עיצוב השיער חשובה לא פחות מהתוצאה הסופית, ולמעשה,