שיער צבוע

שיתוף המאמר

מתי צובעים במספרה  אם את רוצה לבצע מעבר משחור לבלונד, עדיף לעשות את זה במספרה. המעבר החד בין הצבעים דורש פעולת הבהרה מקדימה שכדאי שיבצע איש מקצוע.

תדירות חפיפות  חפיפות מרובות מידי מייבשות את השיער כי הן גוזלות ממנו את הלחות הטבעית שמפרישה הקרקפת. הן גם גורמות לצבע השיער לדהות מהר יותר. מומלץ לחפוף רק כאשר השיער והקרקפת מרגישים מלוכלכים.

מוצרים מתאימים  השתמשו בשמפו ובמסכה לשיער צבוע. אלו מכילים לחות ומרכיבים השומרים על עמידות הצבע: רמת PH (חומציות) נמוכה למניעת דהיית השיער, מסנני קרינה, ומייצבי צבע המקבעים את הפיגמנטים של הצבע לשיער.

מסכה – לפחות פעם בשבוע טפלו בשיער במסכת הזנה. המסכה תשיב לשיער את הלחות שאבדה לו בתהליך הצביעה ותעניק לו הגנה חיצונית לשמירה על הגוון.

סרום – תפקידו לטפל בשבירת השיער, לסגור קצוות מפוצלים, והוא יעניק לשיער מגע משיי. ניתן להשתמש בו מידי יום יום על שיער לח או יבש. כדי לא לגרום לקרקפת להיות שמנונית, עדיף למרוח על הקצוות בלבד.

יבוש שיער – אל תשתמשי במייבש שיער או במכשירי עיצוב חמים אחרים בכל חפיפה: הם הופכים את השיער ליבש וגומרים לצבע לדהות מהר. אם את ממש מכורה למייבש שיער, מומלץ שלא להשתמש באוויר חם מאוד, ולא לייבש את השיער

לגמרי אלא להשאירו מעט לח.  התרחקי מייבוש הקצוות כדי שלא לגרום להם לפיצול.

קצוות – ככל ששערך יהיה בריא יותר, כך הצבע ידהה לאט יותר. גזירת קצוות השיער מדי שישה שבועות תשמור על שערך חזק ובריא מהשורשים עד לקצוות.

מגע – נגיעה מתמדת בשיער מפרקת את חומרי ההזנה, מחרבת את הפריזורה המושקעת, וגם מגבירה את רמת הרגישות של הקרקפת  ולכן היא עלולה להזיק לצבע השיער ולעור הקרקפת.

בריכה וים – המלח והכלור המצויים במי הבריכה והים עלולים לייבש את שיערך ובכך לגרום לו לנזק רציני. מסיבה זו – אל תשכחי לשטוף ולחפוף היטב את השיער לאחר הביקור בבריכה או בים.

טיפים נוספים

10 טיפים חשובים לבחירת מעצב/ת שיער

עיצוב שיער הוא חוויה יוקרתית ומפנקת, המאפשרת לנו להרגיש טוב עם עצמנו ולהיראות במיטבנו. חווית השירות בזמן עיצוב השיער חשובה לא פחות מהתוצאה הסופית, ולמעשה,