סוגי החלקות

שיתוף המאמר

החלקת שיער היא למעשה שם כולל למגוון השיטות הקיימות להפיכת השיער לחלק. החלקת שיער מתחלקת לשני סוגים עיקריים- החלקה לטווח קצר, הנעשית באמצעות מכשירים כדוגמת מייבש שיער או מיישר שיער ומחזיקה כל עוד השיער אינו בא במגע עם מים, והחלקה לצמיתות, הנעשית באמצעות חומרים כימיים, ומחזיקה עד אשר צומח שיער חדש.

החלקת שיער היא תהליך שמטרתו להפטר משיער שנוטה להיות גלי ונפוח, או משיער מתולתל, ולהפוך את השיער לחלק ונוח לעיצוב. שיער חלק נחשב לאופנתי ביותר, אך זוהי רק אחת הסיבות שלשמה נשים רבות בוחרות לנקוט בתהליך של החלקת השיער. לכל סוג שיער יש סוג החלקה המתאימה לו ביותר, מאחר ולכל החלקה יש מאפיינים משלה. החלקת שיער אורכת בין מספר דקות למספר שעות, תוך שימוש בחומרים שונים ובמכשירים שונים.

החלקת שיער לצמיתות

החלקת שיער לצמיתות היא החלקה המערבת חומרים כימיים והיא משנה את מבנה השיערה, כך שגם במגע עם מים או לחות, השיער לא יחזור להיות מקורזל או גלי.
החלקת שיער לצמיתות היא שינוי משמעותי, ומאחר ומדובר בהתערבות כימית, יש לעשות אותה אך ורק אצל מעצבי שיער מנוסים, שידעו להתאים לשערכם את ההחלקה הנכונה ביותר, על פי סוג השיער שלכם ועל פי מצבו. סוגי שיער שונים מצריכים סוגי החלקה שונים- כך למשל לא כל החלקה תתאים לשיער פגום וצבוע, ובחירה לא נכונה עשוייה לגרום נזק בלתי הפיך לשיער.


החלקה טבעית

החלקה טבעית היא למעשה שם נרדף להחלקת קליאופטרה. היא קרויה כך משום שתהליך ההחלקה מבוסס על חומרים טבעיים בלבד, ללא כימיקלים חריפים, או שימוש בחום גבוה של מייבשי שיער וכו'. ההחלקה נעשית באמצעות ג'ל טבעי המעובד מצמחים, אותו מורחים על השיער. מדובר בהחלקה ארוכה יחסית, הנמשכת כתשע שעות לערך. הג'ל צריך להשאר כל הזמן על השיער, להשגת תוצאות טובות. נשים רבות מעדיפות את סוג ההחלקה הזה, משום שהיא טבעית ולא מערבת חומרים מזיקים, אך חשוב לדעת שהיא לא מתאימה לכל סוגי השיער.

החלקה ברזילאית

החלקה ברזילאית אורכת כשעה וחצי עד שעתיים וחצי, והיא מתמקדת בציפוי השיערה. ;החלקה ברזילאית מיועדת למרבית סוגי השיער- שיער מובהר, שיער צבוע או שיער פגום. השיטה בה משתמשים לצורך ההחלקה שימשה בהתחלה למטרה אחרת לגמרי- לצורך שיקום שיער פגום. עם הזמן הסתבר שהחומר שעוטף את השערה הפגומה גורם לשיער להפוך חלק ורך, וכך נולדה ההחלקה הברזילאית.
להחלקה הברזילאית יתרונות וחסרונות. מדובר בשיטת החלקה במהלכה משתמשים בחומרים כימיים כגון פורמלין, במינונים גבוהים יחסית, כך שיש נשים הנרתעות משיטה זו. חלק ממעצבי שיער אף מציינים שהשיטה אינה מאושרת על ידי משרד הבריאות.
החלקה הברזילאית מחזיקה אמנם מספר חודשים, אך היא מצריכה שימוש בשמפו מסוג מסויים ובטיפולים משלימים מדי פעם של חומר בשם קרטין. בנוסף, ההחלקה מצריכה תחזוק אחת לכמה חודשים, משום שהיא מבוססת על שיטה של עיטוף השערה ולא שינוי במבנה השערה, כמו החלקות אחרות. לעומת זאת, מדובר בהחלקה המתאימה ביותר לבעלות שיער פגום, סוג שיער שאינו מתאים לכל החלקה.

 

החלקה יפנית

 מדובר בהחלקה שעובדת בשיטת שינוי מבנה השערה, ולכן היא מחזיקה לצמיתות, ללא צורך בטיפולי שימור ותחזוק שונים, עד אשר שיער חדש צומח.
הנוסחא בה משתמשים לצורך החלקת השיער היפנית מורכבת מויטמינים, מינרלים ופרוטאינים המשקמים את השיער ומחזקים אותו, תוך כדי ההחלקה. ההחלקה אורכת כארבע שעות ולאחר ביצועה, יש להימנע מחפיפת השיער או מהרטבתו במשך מספר ימים, על מנת להשיג תוצאות טובות.
זוהי החלקה המיועדת יותר לצעירות בעלות שיער בריא יחסית.

החלקת סברה

החלקת סברה קרויה גם החלקת קליאופטרה, על שם היפה בנשות מצרים, הידועה בשערה הארוך, החלק והשופע. החלקת סברה דומה להחלקה טבעית, בשל השימוש בחומרים טבעיים בלבד, אך מדובר בסוג שונה של חומרים. הפורמולה בה משתמשים בהחלקת סברה מורכבת מאבקות צמחים ומינרלים הממוצים עד לקבלת חומר שחור בגוון פחם.
תהליך ההחלקה מורכב ממריחת החומר השחור על השיער ומשטיפת החומר לאחר מספר שעות. מדובר בהחלקה פשוטה שניתן לעשותה בבית, והיא פופו

לרית בשל השימוש בחומרים העדינים והטבעיים שלה. לעיתים יש צורך לחזור על התהליך מספר פעמים, לקבלת שיער חלק לצמיתות. הדבר תלוי בסוג השיער, במבנה השערה ובמריחה יסודית של החומר על השיער.
החלקת סברה משלבת צביעה של השערה בצבע שחור, והיא אינה מתאימה למי ששערה הובהר או חומצן. החלקת סברה מותירה את השיער שחור כפחם לצמיתות, דבר שאינו מתאים לכל הנשים.

טיפים נוספים

10 טיפים חשובים לבחירת מעצב/ת שיער

עיצוב שיער הוא חוויה יוקרתית ומפנקת, המאפשרת לנו להרגיש טוב עם עצמנו ולהיראות במיטבנו. חווית השירות בזמן עיצוב השיער חשובה לא פחות מהתוצאה הסופית, ולמעשה,