נזקי השמש

שיתוף המאמר

איך שומרים על השיער מפני נזקי השמש:

לפני החשיפה לשמש מומלץ למרוח על השיער מוצרים המכילים מסנני קרינה, המוצרים עוטפים לא רק בלחות, אלא גם בשכבת סיליקון העמידה בפני מים, כלור ומלח. יש מוצרים שעמידים גם במים ממש כמו קרם ההגנה לעור (אך אם החשיפה היא לשעות ארוכות לא הייתי פוסל מריחה נוספת תוך כדי). ישנם מוצרים שונים המיועדים להגנה על השיער וכדאי להתייעץ עם מעצב השיער שלכן לפני בחירת מוצר המיועד להגנה, על מנת שיהיה המוצר הנכון ביותר עבורך. חשוב לא למרוח מוצרים שומניים אשר גורמים להתחממות מהירה יותר של השערה ובכך גורמים לשיער "שרוף", "יבש".

עם איזה שמפו מומלץ לחפוף את השיער בקיץ?

בים כידוע, יש מלחים, בבריכה יש כלור והחומרים הללו משפיעים (ולא לטובה) על השיער שלנו ועל הקרקפת. לחפיפת השיער מומלץ לבחור בשמפו ייעודי המכיל רכיבי לחות וויטמינים, כמו ויטמין E  המעניקים שמירה על השיער ועוזרים לשיקום סיב השערה. החומרים המזינים בשמפו מנטרלים את החומרים שנמצאים במלח בים ובכלור בבריכה ונותנים לשיער גם גמישות וברק.

השמפו הרגיל שלנו מנקה את השיער, גם את הקרקפת, אך הוא לא מגיע לניקוי עמוק ויסודי של חומרי המלח והכלור והשפעתם ארוכת הטווח על זקיקי השערה. על מנת להימנע מנזקים אלו יש להשלים את הטיפול בשיער בעזרת שימוש במסכה מתאימה, אמפולות או טיפולים שונים.

חשוב שנטפל בקרקפת ובשערה בצורה עמוקה. אם המלח והכלור באים במגע עם השער שלנו באופן קבוע, ראוי שגם נטפל באופן עמוק. יש מוצרי שמפו מיוחדים המיועדים לנטרול חומרי המלח והכלור. אם לא נעשה זאת ולא נשתמש בהם, אנחנו עלולים לראות כיצד השערה שלנו הופכת לדקה יותר, קשיחה, ולא נעימה למגע, השיער הופך להיות שרוף ומחוספס. זה נכון גם לשיער בצבעו הטבעי וגם לשיער צבוע.

  • בזמן הבילוי בים/ בריכה/ תחת השמש מומלץ לשים כובע ים כדי להימנע ממגע של הכלור עם השיער.
  • לאחר הבילוי בים /בריכה/ תחת השמש מומלץ להשתמש במסכה משקמת.

טיפים נוספים

10 טיפים חשובים לבחירת מעצב/ת שיער

עיצוב שיער הוא חוויה יוקרתית ומפנקת, המאפשרת לנו להרגיש טוב עם עצמנו ולהיראות במיטבנו. חווית השירות בזמן עיצוב השיער חשובה לא פחות מהתוצאה הסופית, ולמעשה,