חפיפה נכונה

שיתוף המאמר

איך לחפוף את השיער בצורה נכונה?

חפיפת השיער היא פעולה כל כך יומיומית ושגרתית, עד שלעיתים רחוקות אנחנו מקדישים לה מחשבה נוספת. אבל מסתבר שכמה מההרגלים שסיגלנו במהלך השנים לא רק שגויים, אלא ממש מזיקים לשיער וגורמים לנשירה, יובש, קשקשים או קצוות מפוצלים. 

שישה עקרונות מנצחים לחפיפה נכונה:

1. חפיפה בכל יום- מומחים ממליצים לחפוף פעם ביומיים-שלושה כדי לאפשר לשומנים הטבעיים שנוצרים על הקרקפת להגיע לשיער ולהעניק לו חיוניות. חפיפה תכופה מדי עלולה לגרום לחוסר באיזון וליובש בקרקפת או לתופעה ההפוכה – שיער שמנוני.
2. חפיפה במים חמים מדי- בעוד שמים חמים מרחיבים את השערה ומאפשרים לשמפו ולמרכך לחדור אליה ולעשות את העבודה, מים קרים סוגרים אותה ואוטמים את הלחות בפנים. לכן, מומלץ להקציף את השיער במים חמים – אבל לשטוף ממנו את החומרים במים קרים או פושרים ולא רותחים.
3. יותר מדי שמפו- גם אם השיער שלכן מלא וארוך, אתן לא זקוקות לכמות גדולה יותר מגודל של מטבע של חמישה שקלים בכף היד. אם אתן מרגישות שהקצף שנוצר מכמות שמפו כזו לא מספיקה, סימן שאתן לא מרטיבות את כל השיער לפני החפיפה. תנו לעצמכן עוד דקה או שתיים מתחת לזרם המים והקפידו לשטוף היטב את השיער לפני שאתן מקציפות עם שמפו.
4. שורטות את הקרקפת- הקפידו לעסות את הקרקפת בזהירות עם קצות האצבעות ולא עם הציפורניים, כדי לא לפגוע בעור ובשיער.
5. שימוש במרכך- במרכך או במסיכה לא משתמשים באותו האופן כמו בשמפו. לקחי מעט חומר ומרחי על קווצות השיער, קווצה קווצה, מהקצוות לכיוון מרכז האורך ולא בשורשי השיער. הניחי את שתי הידיים כך ומשכי את החומר עד לקצוות, כדי לסגור את השערה עם החומרים בתוכה. שטפי במים פושרים.
6. סירוק לאחר מקלחת- השיער נשבר בקלות יותר כשהוא ספוג במים. כדי לשמור עליו, מומלץ לחכות אחרי החפיפה ולייבש אותו במגבת עד שיהיה לח, ורק אז להבריש אותו בעדינות. על אחת כמה וכמה עדיף שלא לאסוף אותו בקוקו מתוח מיד אחרי החפיפה. נסו להסתרק לפני שאתן נכנסות למקלחת, ורק אז תחפפו את הראש.

טיפים נוספים

10 טיפים חשובים לבחירת מעצב/ת שיער

עיצוב שיער הוא חוויה יוקרתית ומפנקת, המאפשרת לנו להרגיש טוב עם עצמנו ולהיראות במיטבנו. חווית השירות בזמן עיצוב השיער חשובה לא פחות מהתוצאה הסופית, ולמעשה,